Szkoła jogi we Wrocławiu. Praktyka według metody B.K.S. Iyengara

Copyright © 2019. Szkoła jogi we Wrocławiu Joga na Biskupinie.  Wszelkie prawa zastrzeżone.

W jodze nie istnieje bariera strachu bycia gorszym, mniej sprawnym od innych. Joga to nie zawody, tutaj nikt się nie ściga, nie obserwuje i nie ocenia sąsiada. Niezależnie od poziomu zaawansowania, sprawności i wieku zmagasz się tylko ze sobą, pokonujesz własne słabości, nawet najmniejsze zwycięstwo doskonali cię, dodaje pewności siebie i satysfakcji. Jedyną barierą może być lęk przed nieznanym.

 

Joga uwalnia od stresów codziennego dnia i przywraca równowagę emocjonalną. Uważna i skoncentrowana praca z ciałem i oddechem pozwala zapomnieć o tym co było, odciąć od tego co będzie, odnaleźć się w chwili obecnej tu i teraz, zobaczyć rzeczy takimi jakimi są.

 

Wielu ludziom Joga zwyczajnie pozwala odzyskać wiarę w siebie ...

 

 

Zapraszam na zajęcia w  trzech grupach zaawansowania:

Joga Wrocław - przeczytaj dlaczego warto poznać jogę.

joga od podstaw

joga ogólna

joga dla początkujących

Dlaczego Joga ?

 

Według legendy :

 

Shiva stworzył jogę dla swojej żony Parvati, żeby jego ukochana zachowała wieczną młodość, piękne ciało i radość życia. W noc po ceremonii ślubnej nauczył ją 84 asan. Wytłumaczył, że joga jest drogą do ogarnięcia całej energii wszechświata, poznania jego niesamowitych mocy, opanowania umiejętności korzystania z nich.

Twój wszechświat tworzą umysł i ciało. Jeśli się w nim odnajdziesz poznasz ścieżkę Parvati.

 

Joga jest jedyną aktywnością fizyczną, w której podstawą są współpraca umysłu z ciałem stymulowana właściwym oddechem. Umysł i ciało nie są oddzielnymi bytami, są ściśle związane i wzajemnie na siebie wpływają. Zrozumienie tego jest kluczem do zrozumienia jak działa joga. W umyśle rodzą się stres i spokój, odczucia bólu i przyjemności. Umysł pozwala kontrolować ciało, ciało pomaga uspokoić umysł. Dążąc do porozumienia umysłu z ciałem dostrzeżesz swoje dobre strony, oraz złe, które można zmienić na lepsze.

Joga na Biskupinie