Szkoła jogi we Wrocławiu. Praktyka według metody B.K.S. Iyengara

Copyright © 2019. Szkoła jogi we Wrocławiu Joga na Biskupinie.  Wszelkie prawa zastrzeżone.

Kiedy stwierdzimy, że gdzieś się śpieszymy albo że każemy komuś zejść nam z drogi, zapytajmy siebie:  przed czym uciekamy?  Za czym gonimy ?

 

Zatrzymaj się na chwilę. Usiądź i się odpręż. Poczuj zapach powietrza. Rozejrzyj się dokoła. Zrób głęboki wdech i wydech. Stan umysłu zwany jogą jest właśnie tu i teraz – nigdzie indziej. Właśnie ta chwila teraz się dla ciebie otwiera.

 

Czy skorzystasz z zaproszenia ?

Donna Farhi

Grupy zaawansowania na zajęciach jogi w naszej szkole

joga dla początkuących Wrocław - Szkoła Joga na Biskupinie - 2
joga dla początkujących w Szkole Joga na Biskupinie we Wrocławiu - 3
joga dla początkujących - szkoła jogi we Wrocławiu na Biskupinie 1

Grupy na naszych zajęciach jogi we Wrocławiu zostały tak dobrane, aby każdy znalazł miejsce dla siebie bez względu na kondycję fizyczną, doświadczenie w praktyce jogi i wiek. Do dyspozycji ćwiczących są maty, klocki, paski i koce.

Na zajęciach jogi przedstawiam poszczególne asany i przybliżam wiedzę o ich wpływie na nasze codzienne życie, bowiem jak mawiał mistrz jogi lyengar:

 

" Regularna praktyka jogi pomoże Ci zmierzyć się z codziennym zamieszaniem ze spokojem i stabilnością " 

 

Czego z serca życzę uczestnikom moich zajęć :)

Joga na Biskupinie

POZIOM 0 (joga od podstaw)

Zajęcia dedykowane są każdemu, kto dopiero chce rozpocząć praktykę, oraz dla osób, które wracają do ćwiczeń po dłuższej przerwie.

Poznasz i nauczysz się poprawnie wykonywać podstawowe pozycje i sekwencje jogi, ze szczególnym uwzględnieniem pozycji stojących, które budują siłę i wytrzymałość, elastyczność ciała, oraz poczucie równowagi. Popracujesz nad prawidłowym oddechem i postawą, oraz zrelaksujesz swoje ciało i umysł. Ćwiczenia proponowane podczas tych zajęć nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania.

 

POZIOM 1

Grupa przeznaczona dla osób początkujących, praktykujących od co najmniej pół roku, które poznały podstawy jogi i podnoszą swój poziom zaawansowania. Zajęcia charakteryzują się średnim poziomem intensywności, oraz krótkim i średnim czasem pozostawania w poszczególnych asanach. Przeważają ćwiczenia wykonywane w pozycjach stojących, siedzących, skrętach, a także wprowadzenie do asan odwróconych (stanie na głowie i świeca), łagodnych wygięć i skłonów.

 

POZIOM 2

Dla wszystkich, którzy uczęszczali wcześniej do grup początkujących i praktykują regularnie od co najmniej 1,5 roku. Zajęcia charakteryzują się wyższym poziomem intensywności, oraz dłuższym czasem pozostawania w poszczególnych asanach.

Przeważają ćwiczenia wykonywane w pozycjach stojących, skrętach, skłonach, wygięciach i pozycje odwrócone (stanie na rękach, przedramionach, na głowie i świeca). Dochodzą niektóre balanse.

Wymagana jest podstawowa znajomość asan, kojarzenie nazw i rozumienie podstaw pracy w pozycjach.